Broadcom chce koupit Qualcomm za závratných 130 miliard dolarů

Na trhu IT se možná schyluje k největší akvizici všech dob. Případné spojení Broadcomu a Qualcommu by představovalo obchod v hodnotě 130 miliard dolarů, což je částka, která by pokryla dva státní rozpočty České republiky.

Broadcom chce koupit Qualcomm za závratných 130 miliard dolarůSpolečnost Broadcom oznámila záměr koupit společnost Qualcomm. Pokud by výrobce čipů na tuto nabídku kývl, jednalo by se o největší obchod v dějinách IT s hodnotou přibližně 130 miliard dolarů, tedy bezmála 2,9 bilionu korun. Dosavadní rekordní spojení Dellu a EMC stálo jen něco přes polovinu této částky!

Spojením Broadcomu a Qualcommu by vznikl třetí největší globální výrobce čipů po Intelu a Samsungu a firma s velmi širokým záběrem. Qualcomm proslul zejména svými mobilními čipy Snapdragon, Broadcom nabízí čipy a komponenty pro osobní zařízení i datacentra, stejně jako displeje nebo síťové adaptéry.

Tuto nabídku bychom nevznesli, pokud bychom nebyli přesvědčeni, že navrhované spojení ocení naši společní globální zákazníci. Případná transakce by [vytvořila] globálního lídra v oblasti komunikace s úctyhodným portfoliem technologií a produktů,“ uvedl Hock Ten, CEO a prezident Broadcomu.

Uvidíme, jak nyní zareaguje samotný Qualcomm. Dodejme, že přijetí nabídky by bylo začátkem dlouhého a složitého procesu, ve kterém by měli slovo regulátoři na obou stranách Atlantiku a další zúčastněné strany.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře