Volba distributorů a výrobců roku

Ocenění ChannelWorld Awards pro Distributory roku a Výrobce roku jsou od roku 2017 nově součástí širší unikátní studie distribuce a prodejních kanálů ICT.

Pro sběr používá moderní interaktivní on-line dotazník kombinovaný s co-browsingem a video-dotazováním.
 

Studie se skládá ze tří základních segmentů:

  • Hodnocení distributorů, preferování distributoři, vnímání přidané hodnoty.
  • Hodnocení výrobců a partnerských programů. Primární značka vs. volba distributora.
  • Preference obchodních parnterů v oblasti obchodní podpory, promoakcí, partnerských setkání. Obchodní výzvy a priority.
 
Distributoři jsou hodnoceni v 6 oblastech (ceny a cenová zvýhodnění; platební podmínky; značky v portfoliu a skladová dostupnost; komunikace a vztahy s obchodníky/předprodejní podpora; B2B e-shop/portál; partnerská setkání/školení) jednou až pěti hvězdičkami.
 
Výrobci jsou hodnoceni z pohledu celkové spokojenost s obchodní spoluprací a z pohledu spokojenost s partnerským programem jednou až pěti hvězdičkami.
 
IT distributory a výrobci roku se stávají společnosti s nejlepším (nejvyšším) průměrným hodnocením.

 

Do studie jsou zapojení zástupci prodejců ICT a spotřební elektroniky, dodavatelů služeb (VAR, ISP, ISV atp.) a systémových integrátorů.

Hlasující zástupce musí mít nějakou formu přímého vztahu s dodavatelem (výrobcem/distributorem) jako např. jednatel, výkonný/obchodní/technický/marketingový ředitel, nákupčí, obchodník, technik atp.