Hlasování v anketě

V anketě ChannelWorld Awards o Distributory roku a Výrobce roku jsou uznány hlasy zástupců prodejců ICT a spotřební elektroniky, dodavatelů služeb (VAR, ISP, ISV atp.) a systémových integrátorů. Hlasující zástupce musí mít nějakou formu přímého vztahu s dodavatelem (výrobcem/distributorem) jako např. jednatel, obchodní/technický/marketingový ředitel, nákupčí, obchodník, technik atp.

Po kategorii Broadline distributor roku jsou dále akceptovány hlasy od zástupců výrobců IT a spotřební elektroniky na českém trhu. I na tyto kategorie se vztahuje pravidlo o přímém obchodním vztahu.

Zatímco Broadline distributory hodnotí obchodní partneři skrze on-line hlasování, ostatní kategorie – specializované distributory, distributory s přidanou hodnotou a výrobce ohodnotí reprezentativní vzorek resellerů z ČR a SR skrze asistované PC/telefonické dotazování.

Broadline distributory partneři hodnotí on-line ze tří pohledů na obchodní spolupráci (Nejlepší sortiment a dostupnost zboží; Nejlepší komunikace v rámci obchodu, akcí, školení; Nejlepší online B2B portál).

Telefonické dotazování v ostatních kategorií poskytne vhled, u kterých distributorů reselleři nakupují, jak hodnotí své hlavní dodavatele, jak jsou spokojení s komunikací, cenovou politikou, obchodní a technickou podporou či školeními, do kterých partnerských programů jsou zapojení a které jim vyhovují nejvíce.

 

Garance kvality

IDC

Nad metodikou hlasování a vyhodnocením výsledků ankety dohlíží jako odborný garant výzkumná a analytická agentura IDC.

Identita hlasujících se ověřuje prostřednictvím registračního formuláře hlasujícího a dalšími nástroji. Pokud hlasující uvede nepravdivé informace nebo nebude splňovat podmínky stanovené výše, vyhrazuje si organizátor ankety právo takový hlas odmítnout nebo vyřadit.