Historie ankety

V prvním ročníku IT Distributora roku (2006) zvítězila společnost AT Computers. V roce 2007 byla distributorem roku zvolena firma SWS. Poprvé se hlasovalo také pro IT VAD roku s přidanou hodnotou, kde zvítězil Azlan (divize Tech Data Distribution). První dva ročníky ankety proběhly pod hlavičkou již zaniklého časopisu Computer Business (vydavatelství Thomas Taylor).

Třetí ročník se uskutečnil již pod hlavičkou projektu ChannelWorld mezinárodního odborného vydavatelství IDG. V kategorii IT distributor roku 2009 v České republice zvítězila společnost AT Computers a zopakovala tak svůj úspěch z roku 2007, titul IT VAD roku 2009 získala společnost Intelek. Na Slovensku získala ocenění IT distribútor roka 2009 společnost eD´ system Slovakia a jako IT VAD roka 2009 byla zvolena společnost Avnet Technology Solutions.

Od roku 2010 navázalo IDG na svůj nadnárodní brand, anketu zastřešilo značkou ChannelWorld Awards a rozšířilo ocenění také o výrobce roku v osmi kategoriích. Titul Broadline distributora za rok 2010 získal eD‘ system Czech a na Slovensku sesterská firma eD‘ system Slovakia. V ocenění za rok 2011 titul obhájila opět společnost AT Computers, která tak drží největší počet ocenění od počátku ankety. Na Slovensku je obdobným rekordmanem firma eD‘ system Slovakia.

V roce 2012 zahrnulo IDG značku resp. ocenění IT distributor roku pod svou anketu ChannelWorld Awards, která se v lokálních verzích koná také v Německu, Španělsku, na Blízkém východě (Spojené Arabské Emiráty) v Kanadě, Indii nebo Austrálii. Se změnou rovněž došlo ke sjednocení logotypů ocenění.

V roce 2013 ChannelWorld poprvé vyhlásil anketu o Channel manažera roku. O rok později byla manažerská kategorie přesunuta pod ChannelWorld Awards, v rámci nichž probíhají primárná nominace.