Context: Západoevropský trh tiskáren se během 3. čtvrtletí vrátil k růstu

O 3% růst se postaraly zejména barevné i černobílé multifunkce. Rostla velká většina trhů s výjimkou Francie, Irska a severských zemí.

Context: Západoevropský trh tiskáren se během 3. čtvrtletí vrátil k růstuPodle údajů společnosti Context došlo během třetího kvartálu 2014 k návratu západoevropského trhu tiskáren k růstu. Prodej tiskových zařízení byl o 3 % vyšší než ve třetím kvartálu loňského roku.

O růst se postaraly laserové i inkoustové multifunkce, jejichž prodej vyrostl o 9 %, resp. 7 %. V rámci segmentu laserových multifunkcí došlo k 15% meziročnímu nárůstu prodeje barevných zařízení a 3% nárůstu prodeje černobílých. 

V průběhu čtvrtletí rostla většina západoevropských trhů s výjimkou Francie, Irska a severských zemí. V Nizozemí, Švýcarsku a Španělsku trhy rostly dvouciferně o 25 %, 22%, resp. 14 %. 

Mezi výrobci se dařilo značkám HP, Brother a Lexmark, jejichž čísla prodeje se meziročně zvýšila o dvouciferná procenta. Naopak společnosti Canon, Kyocera a Ricoh dosáhly horších výsledků než ve třetím čtvrtletí loňského roku.

Přehled meziročního vývoje trhů v jednotlivých zemích

Zdroj: Context
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře